لمینت دندان

لمینت دندان

لمینت دندان

لمینت دندان (لمینت پرسلن که به ونیر پرسلن معروف است) پوسته ای نازک است که بر اساس نیاز فرد توسط مواد رنگی دندان طراحی می شود.این پوسته ها به منظور تغییر رنگ، شکل، اندازه یا طول دندان ها و بهبود ظاهر آن ها به سطح جلویی دندان ها چسبانده می شوندلمینت پرسلن ساخته شده از لایه های نازک چینی مختلف که با مینای دندان طبیعی و لایه چسبنده جایگزین می شود.

بر خلاف تصور عموم، برای ساخت لمینت چینی نیازی به تراشیدن دندان نیست و در صورت انتخابروش درمانی مناسب توسط دندانپزشک خاص، تنها برخی نیازهای آماده سازی برای جاسازی لمینت هابدون آسیب به دندان طبیعی محدود می شود.
در کنار جنبه زیبایی، عملکرد صحیح لمینت نیز مهم است و چسبندگی صحیح و قوی دندان طبیعی و لمینت چینی ضروری است.دندانپزشک پس از نصب از رزین های حساس به نور استفاده می کند تا زمانی که لمینت با چشمک زدن اشعه مخصوص محکم شود.

-آیا لمینت دندان می تواند دندان های شما را خراب کند؟

خیر، اگر دندانپزشک شما متخصص زیبایی با تجربه باشد و تجربه کافی داشته باشد، دندان های طبیعی شما آسیبی نمی بینند.دندانپزشک از شما می خواهد که از دهان و فک خود عکس برداری با اشعه ایکس عمومی بگیرید و دندان های شما را معاینه می کندتا مطمئن شود لمینت دندان برای شما مناسب است.

اگر دندانپزشک تشخیص داد که لمینت انتخاب مناسبی برای شما نیست،گزینه‌های دیگری مانند کامپوزیت ونیر، باندینگ دندان، ارتودنسی، سفید کردن دندان یا فقط کانتور کردن دندان را پیشنهاد می‌کند.شما باید اطلاعات کافی در مورد همه گزینه ها داشته باشید تا زمانی که بتوانید بهترین راه را انتخاب کنید.

مزایای لمینت دندان

از آنجایی که لمینت برای همه افراد همانند دندان های اصلی و به صورت جداگانه ساخته می شود،بنابراین تشخیص تفاوت بین لمینت و دندان طبیعی غیرممکن است.لمینت ها بر خلاف دندان های طبیعی به دلیل استفاده از مواد با تکنولوژی بالا در ساخت آنها در برابر لکه های چای و قهوه مقاوم هستند.لمینت ها می توانند سفیدی بالایی برای دندان های تیره و مقاوم در برابر دندان های دیگر انجام دهند.

-معایب لمینت دندان

ساخت لمینت چینی زمان بر است و نصب لمینت را حداقل یک هفته به تاخیر می اندازد.در صورتی که لمینت ها به درستی چسبانده شوند و عوامل تخریب دندان محدود یا از بین رفته باشد،بیمار می تواند از لمینت به عنوان دندان طبیعی استفاده کند. با وجود پایداری بالا، لمینت ها ممکن است شکننده باشند.

لمینت نباید تحت فشار باشد زیرا دندان های طبیعی نیز نباید تحت فشار باشند.به عنوان مثال، شما باید از جویدن ناخن، خوردن یخ یا باز کردن عصا با لمینت خودداری کنید.

-روش لمینت دندان

فرآیند ساخت لمینت دندان شامل مراحل مختلفی است:مرحله اول: در یک جلسه مراحل آماده سازی مورد نیاز روی دندان هابا دقت بالایی انجام می شود که با دقت میلی متری اندازه گیری می شود.بقیه مراحل به جلسه دیگر حدود یک هفته بعد موکول می شود.ضمناً مدل‌ها به لابراتوار دندان‌پزشکی ارسال می‌شوند،لمینت‌ها به صورت پوسته چینی نازک ساخته می‌شوند و در کوره یا سوهان بر روی بلوک چینی قرار می‌گیرندتا زیباترین، براق‌ترین و شفاف‌ترین آن‌ها و مشابه مینای دندان ساخته شود.لایه.در جلسه دوم لمینت ها روی دندان ها قرار می گیرند و با چسباندن بسیار قوی با رزین somans روی سطح دندان می چسبند.

در صورت نصب صحیح در تمام مراحل، لمینت ها با دندان ها یکپارچه می شوند،هیچ شکاف و نابرابری وجود ندارد و می توانید از نخ دندان برای تمیز کردن دندان های طبیعی استفاده کنید.بدیهی استبرای ایجاد چهره طبیعی و حفظ سلامت لایه،دقت دندانپزشک و همکاری آزمایشگاه متخصص ضروری است و همچنین استفاده صحیح از مواد مناسب بسیار موثر و شایسته است.

-تعمیر و نگهداری لمینت دندان

نگهداری از لمینت دندان بسیار ساده است و باید با مسواک زدن و نخ دندان کشیدن معمولی، آنها را مانند دندان های اصلی خود در نظر بگیرید.معمولاً دندانپزشک استفاده از خمیر دندان فلوراید غیر ساینده را به شما پیشنهاد می کند.برای بررسی عملکرد لمینت و واکنش دهان شما به لمینت باید یک هفته پس از قسط به دندانپزشک مراجعه کنی

د.حتی اگر ممکن است با لمینت ها مشکلی نداشته باشید، اما باید پس از یک هفته برای بررسی سلامت دهانو دندان خود به دندانپزشک مراجعه کنید.اگر عادت به قروچه یا فشردن دندان های خود دارید،دندانپزشک به شما توصیه می کند که از محافظ دندان استفاده کنید تا از دندان در هنگام خواب در برابر گاز گرفتن محافظت کنید.همچنین باید به طور مستمر به پزشک خود مراجعه کنید، زیرا لمینت چینی باید توسط خمیر مخصوص غیر ساینده صیقل داده شود.دندانپزشک شما باید در مدت زمان کوتاهی دندان های شما را چک کند تا بتواند هر نشانه کوچکی از خرابی را پیدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *