دندانپزشکی کودکان برای لبخندی سالم

دندانپزشکی کودکان برای لبخندی سالم

دندانپزشکی کودکان برای لبخندی سالم

دندانپزشکی کودکان برای لبخندی سالم دندانپزشکی کودکان برای لبخندی سالم کودکان از زمانی که اولین دندان هایشان در می آید (حدود شش ماهگی) تا هجده سالگی، بیماران اصلی دندانپزشکان اطفال هستند. بسته به شرایط منحصر به فرد بیمار و سطح رشد، دندانپزشکان اطفال ممکن است نوجوانان و بزرگسالان جوان را نیز درمان کنند.مراحل و تغییرات مختلفی در دهان کودک هنگام رشد رخ می دهد. سلامت دندان کودکان می تواند تحت تأثیر عدم توجه و مراقبت قرار گیرد.

مشکلاتی مانند بیماری، وخامت، رشد غیرطبیعی و ناراحتی همگی بخشی از این بسته هستند.متأسفانه تعداد بسیار کمی از کودکان و نوجوانان مراقبت های دندانپزشکی تخصصی مورد نیاز خود را دریافت می کنند. چرا حفره ها پنج برابر بیشتر از آسم به کودکان آسیب می رساند؟ دیگر آن را به تعویق نیندازید.

خدمات دندانپزشکی کودکان

دندانپزشک اطفال بهترین انتخاب برای درمان منظم دندانپزشکی کودک شما است. درمان دندانپزشکی کودکان شامل مراحل زیر است:

-معاینات و اقدامات پیشگیرانه برای سلامت دندان نوزادان
-مشاوره عادت، مانند مکیدن
-ارتودنسی اولیه
-مراقبت از حفره ها و معایب دندان
-تشخیص بیماری های دهان و دندان ناشی از بیماری
-مدیریت بیماری لثه و سایر شرایط
-درمان آسیب های دندانی و خدمات اورژانسی دندانپزشکی
-حفظ سلامت دهان و دندان از دوران کودکی آغاز می شود

تفاوت های آموزشی بین دندانپزشکان اطفال، دندانپزشکان عمومی؟

“دندانپزشک خانواده” به سادگی برچسبی است که برخی از دندانپزشکان عمومی به خود می دهند تا نشان دهند که مایل به درمان کودکان و بزرگسالان هستند. از نظر تحصیلی و آموزشی تفاوتی بین دندانپزشک عمومی و دندانپزشک خانواده وجود ندارد. دندانپزشکان عمومی مانند همه دندانپزشکان باید از دانشکده دندانپزشکی فارغ التحصیل شوند و سپس مجوز دندانپزشکی دولتی خود را دریافت کنند.

در مقابل، دندانپزشکان اطفال به جای دندانپزشکان عمومی، متخصص دندانپزشکی هستند، به این معنی که آنها سالهای بیشتری از آموزش را گذرانده اند. پس از فارغ التحصیلی از دانشکده دندانپزشکی، دندانپزشکان اطفال یک برنامه رزیدنتی دو ساله را تکمیل می کنند. همانطور که توسط آکادمی دندانپزشکی کودکان آمریکا توضیح داده شده است، برنامه دستیاری دندانپزشکان اطفال را در “روش های تشخیصی و جراحی پیشرفته، همراه با روانشناسی و مدیریت بالینی کودک، آسیب شناسی دهان، فارماکولوژی مرتبط با کودک، رادیولوژی، رشد کودک، مدیریت دهان و صورت، آموزش می دهد. تروما، مراقبت از بیماران با نیازهای ویژه، آرامبخشی آگاهانه و بیهوشی عمومی.

چرا باید کودک خود را نزد دندانپزشک کودکان ببرید؟

دندانپزشکان اطفال آموزش های اضافی زیادی را پشت سر می گذارند زیرا کودکان مشکلات دندانی متفاوتی را نسبت به بزرگسالان تجربه می کنند. همانطور که یک متخصص اطفال می داند چگونه به نیازهای پزشکی خاص کودکان رسیدگی کند، یک دندانپزشک اطفال نیز می داند که چگونه مشکلات دندانی مخصوص کودکان را برطرف کند.

برای شروع، دهان و فک کودک هنوز در حال رشد است. در نتیجه، دندانپزشکان اطفال آموزش دیده اند تا دائماً از خود بپرسند که چگونه مشکلات دندانی بیمارانشان – و هر گزینه درمانی – بر رشد و تکامل دندان های بیماران تأثیر می گذارد. آیا پس از کشیدن دندان شیری برای اطمینان از اینکه دندان دائمی به درستی وارد می شود، فاصله دندانی لازم است؟ چه زمانی باید یک دندان اضافی مشکل دار کشیده شود تا احتمال رشد طبیعی دندان های دیگر کودک به حداکثر برسد؟

آیا مشکلات گاز گرفتن این کودک منجر به مشکلات جدی تری مانند از دست دادن دندان یا مشکلات فک در آینده در زندگی خواهد شد؟ دندانپزشکان اطفال می دانند که چگونه برای جلوگیری از مشکلات جدی تر در آینده و استفاده از روش های درمانی مناسب با توجه به مرحله رشد دهان کودک، مداخله کنند.

دوم، آناتومی دندان شیری (“شیری”) با دندان دائمی بسیار متفاوت است. دندانپزشکان اطفال برای درک آناتومی دندان های شیری آموزش دیده اند و تجربه زیادی در برخورد با دندان های شیری دارند. آنها همچنین برای انجام روش هایی که مختص دندان های شیری یا دندان های دائمی نابالغ هستند، آموزش های ویژه ای دیده اند. به عنوان مثال، دندانپزشکان اطفال برای انجام پالپ درمانی کودکان (که به آن “کانال ریشه کودک” نیز گفته می شود) آموزش دیده اند، که روشی است که فقط روی دندان های شیری و دندان های دائمی که ریشه های آنها هنوز نابالغ است استفاده می شود.
دندانپزشکان اطفال رفتار کودک را درک می کنند.

  • کودکان معمولاً نسبت به بزرگسالان به ویزیت ها و درمان های دندانپزشکی واکنش متفاوتی نشان می دهند. دندانپزشکان اطفال به طور ویژه در روانشناسی کودک و تکنیک های راهنمایی رفتاری آموزش دیده اند تا به کاهش ترس و ایجاد تجربه مثبت برای کودکان با طیف وسیعی از خلق و خوی و سطوح رشد کمک کنند. دندانپزشکان اطفال همچنین آموزش دیده اند تا با استفاده از زبانی مناسب به کودکان در مورد موضوعات مربوط به مراقبت های بهداشتی دهان آموزش دهند و به بیماران کمک کنند تا اهمیت بهداشت دهان و دندان خوب و نحوه انجام آن را درک کنند.

چگونه می توانید تشخیص دهید که آیا دندانپزشک یک دندانپزشک اطفال است؟

از نظر فنی، فقط دندانپزشکان واقعی کودکان باید خود را چنین برچسبی بزنند، اما گاهی اوقات عبارات استفاده شده در تبلیغات ممکن است گیج کننده باشد. اگر می‌خواهید تعیین کنید که آیا دندانپزشک یک دندانپزشک اطفال است، پرسیدن سؤالات زیر ممکن است مفید باشد:

دندانپزشک آموزش تخصصی دندانپزشکی کودکان خود را در کجا تکمیل کرده است؟ همانطور که در بالا توضیح داده شد، یک دندانپزشک اطفال باید پس از فارغ التحصیلی از دانشکده دندانپزشکی، دو سال آموزش تخصصی را بگذراند.

آیا دندانپزشک هم کودکان و هم بزرگسالان را درمان می کند؟

برخلاف دندانپزشکان خانواده، دندانپزشکان اطفال متخصصانی هستند که تنها کودکان را درمان می کنند.

آیا دندانپزشک یک دندانپزشک اطفال دارای گواهی بورد است؟ فقط دندانپزشکان اطفال می توانند گواهی بورد را از هیئت دندانپزشکی کودکان آمریکا دریافت کنند. دندانپزشکان اطفال دارای گواهی هیئت مدیره عنوان “دیپلمات هیئت دندانپزشکی کودکان آمریکا” را دارند و وب سایت آنها اغلب دارای این برچسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *