دسته‌بندی نشده

سفیدکردن دندان‌ها یا وایتینگ دندان ها

عنوان اعلامی

تحقیقات فعلی در مورد سفید کردن دندان نشان می دهد که با رعایت پروتکل سازنده، ایمن و موثر است، اما خطراتی وجود دارد که حرفه و کاربران باید از آن آگاه باشند.

سفید کردن دندان ها

سفید کردن دندان به یکی از رایج ترین روش های دندانپزشکی مورد درخواست عموم تبدیل شده است. عموم مردم خواستار لبخندهای سفیدتر و زیبا اند و در پاسخ به آن، گزینه های زیادی برای سفید کردن دندان در دسترس قرار گرفته است. اینها شامل محصولات خانگی مانند خمیر دندان، ژل و…است که در آن محصولات حاوی مواد سفیدکننده بسیار غلیظ تحت نظارت حرفه‌ای استفاده می‌شوند. حرفه و عموم مردم از خطرات خاص مرتبط با سفید کردن دندان مانند افزایش حساسیت دندان و تحریک لثه آگاه بوده اند. تحقیقات جدید نشان داده است که خطرات دیگری مانند زبری و نرم شدن سطح دندان، افزایش پتانسیل برای دمینرالیزاسیون، تخریب ترمیم های دندانی و تغییر رنگ غیرقابل قبول ترمیم های دندانی وجود دارد. تحقیقات جدید همچنین بر روی بهینه سازی روش های سفید کردن برای کاهش حساسیت دندان و افزایش ماندگاری سفید کردن متمرکز شده است.

مواد و روش ها

گزارش‌های موجود در ادبیات مربوط به استفاده از روش‌های سفیدکننده مبتنی بر پراکسید بررسی می‌شوند. این گزارش‌ها شامل مطالعات آزمایشگاهی برای بهینه‌سازی روش و مکانیسم و ​​همچنین مطالعات بالینی بر روی اثرات مختلف سفیدکننده است.

معرفی

عموم مردم تحت تأثیر نمایش لبخندهای سفید بی نقص در رسانه ها قرار گرفته اند. . کیفیت رنگ تلویزیون، فیلم، رسانه های الکترونیکی و چاپی، خودآگاهی را نسبت به دندان های تغییر رنگ داده افزایش داده است. در اواخر دهه 1980 چندین شرکت هم محصولات خانگی و هم محصولات سفید کننده دندان را به طور حرفه ای به بازار ایالات متحده معرفی کردند.اینها در میان مردمی که خواستار لبخندهای سفیدتر و بی نقص تر هستند، محبوبیت پیدا کرده اند. روش های مختلفی برای سفید کردن دندان ها وجود دارد که هر کدام مکانیسم عمل خاص خود را دارند. اثربخشی این روش‌های مختلف به تغییر رنگ دندانی که تحت درمان است بستگی دارد. علل تغییر رنگ دندان را می توان به دو گروه اصلی طبقه بندی کرد: رنگ داخلی و خارجی رنگ ذاتی که گاهی اوقات رنگ داخلی نامیده می شود را می توان به آن نسبت دادعواملی مانند ژنتیک، سن (در اثر سایش مینا در طول زمان و در معرض قرار دادن عاج زردتر)، آنتی بیوتیک ها، سطوح بالای فلوراید، و اختلالات رشدی و می توانند قبل از رویش دندان شروع شوند. پس از رویش دندان برخی از ترمیم های دندانی می توانند باعث لکه شدن دندان شوند. رنگ‌آمیزی بیرونی که گاهی اوقات رنگ‌آمیزی خارجی نامیده می‌شود، عمدتاً به دلیل عوامل محیطی از جمله سیگار کشیدن، رنگدانه‌های موجود در نوشیدنی‌ها و غذاها، آنتی‌بیوتیک‌ها و فلزاتی مانند آهن یا مس است. ترکیبات رنگی حاصل از این منابع به لایه‌های اکتسابی دندان یا مستقیماً روی سطح دندان جذب می‌شوند و باعث ایجاد لکه می‌شوند.

شیمی سفید کننده

سفید کردن دندان هر فرآیندی است که رنگ دندان را روشن می کند. سفید کردن ممکن است با حذف فیزیکی لکه یا یک واکنش شیمیایی برای روشن کردن رنگ دندان انجام شود. بلیچینگ در اینجا به عنوان تخریب شیمیایی کروموژن ها تعریف می شود. ماده فعال در اکثر محصولات سفید کننده پراکسید هیدروژن (H2O2) است که به صورت پراکسید هیدروژن یا پراکسید کاربامید تحویل داده می شود. پراکسید کاربامید یک کمپلکس پایدار است که در تماس با آب تجزیه می شود و پراکسید هیدروژن آزاد می کند. از آنجایی که پراکسید کاربامید پراکسید هیدروژن آزاد می کند، شیمی اکثر سفید کردن دندان ها مانند پراکسید هیدروژن است.

لکه های دندان از ترکیباتی تشکیل شده اند که رنگ یا سایه های تیره تری به نام کروموژن دارند که در دندان (داخلی) یا روی دندان (خارجی) جمع می شوند. کروموژن ها به دو دسته تقسیم می شوند: ترکیبات آلی بزرگ که دارای پیوندهای دوگانه مزدوج در ساختار شیمیایی خود هستند، همانطور که در شکل 2a نشان داده شده است. و ترکیبات حاوی فلز سفید کردن ترکیبات آلی توسط پراکسید هیدروژن شامل واکنش با پیوندهای دوگانه برای اکسید شدن پیوند دوگانه همانطور که در شکل 2b نشان داده شده است. این باعث می شود که کروموژن به ترکیب رنگ روشن تری تبدیل شود. سفید کردن ترکیبات فلزی بسیار دشوارتر است. گزینه های زیبایی بهتر ممکن است روکش، باندینگ یا تاج باشد. برخی از محصولات حرفه ای وجود دارند که حاوی هیپوکلریت سدیم (NaOCl) هستند که با پیوندهای دوگانه کروموژن به همان روشی که در شکل 2c نشان داده شده است، واکنش می دهد.

نتیجه گیری

هنگامی که دستورالعمل های سازنده پیروی می شود، سفید کردن دندان مبتنی بر پراکسید هیدروژن و پراکسید کاربامید ایمن و موثر است. بیماران باید از خطرات مرتبط با سفید کردن دندان مطلع شوند و در مورد شناسایی موارد نامطلوب آموزش داده شود تا در صورت لزوم از متخصصان کمک بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *